Endodontinis gydymas

Endodontija – tai danties šaknies kanalų gydymas. Endodontinis dantų gydymas taikomas tuomet, kai danties minkštajme audinyje įvyksta negrįžtami procesai, nekrozė – yra pažeidžiamas infekcijos, traumos, cheminių ar terminių dirgiklių. Dažniausia bakterijų patekimo į šaknies kanalų sistemą priežastis – dantų ėduonis.  Kiekvienas danties plombavimas siekiantis dentiną turi riziką išprovokuoti negrįžtamus danties pulpos procesus. Likus 0,5-1 mm  dentino iki pulpos audinių laikoma kad infekcija yra patekusi į pulpos audinius. Jei kanalai negydomi, bakterijos patenka į aplinkinius audinius per šaknies viršūnę ir sukelia lėtinį besimptomį (kažkurį laiką) arba uždegimą.

Mes naudojame tik Dentsply – didžiausio pasaulyje gamintojo instrumentus.

Kombinuodami naujausius rankinius ir mašininius instrumentus galime pasiūlyti didžiausią kanalų išvalymą šiandien dienai.

Endodontinio gydymo esmė – bakterijų izoliavimas dentino kanaliukuose ir neleidimas patekti už danties viršūnės. Kuo kanalo viršūnė yra netaisyklingesnės formos (C formos, elipsės, 8 formos) tuo gydymo sėkmė labiau priklauso nuo imuniteto.

Endodontinio gydymo prognozė yra apie 85 proc. sėkmės 5 metų laikotarpiu.

Nesėkmės atveju pakartotinis endodontinis gydymas sėkmingas tik 40 proc. Didžiausi iššūkiai kanalų gydyme yra kanalų šakojimasis viršūnės dalyje, kurie negali būti diagnozuoti gydymo metu tiek  naudojant  mikroskopą ir net 3d kompiuterinę tomografiją.  Tokiais nesėkmės atvejais reikalinga šaknies viršūnės rezekcija.

Endodontiškai negydomi šaknies ar bifurkacijos dalies įtrūkimai dėl per didelio danties perkrovimo (praradus gretimus dantis).  Kanalų gydymas dėl didelio ėduonies pažeidimo reikalauja dantis protezuoti užklotu ar pilnu vainikėliu, tam kad susilpnėjusios danties sienelės nenulūžtų. Danties plombavimas neapsaugo, nes pati plombinė medžiaga nepritaikyta atlaikyti dideles apkrovas. Rekomenduojame Emax keramiką kuri išsaugo daugiausiai esamų audinių.

Gydyti endodontiškai ar implantuoti?

Rekomenduojama bandyti dantį išsaugoti, jei protezavimas indikuotinas, nes implantavimas yra paskutinė gydymo išeitis. Nuosavo danties šaknis yra apsupta raiščių su receptoriais todėl galime pajausti 1 N (aguonos grūdas) jėgą, o su implantu kuris apsuptas tik kaulu tik 10 N. Taigi kramtymo efektyvumas skiriasi iš esmės.