Gražūs dantys suteikia žmogui daugiau pasitikėjimo savimi. Tai gali būti pats gražiausias jūsų papuošalas, tad kasdien reikia jais rūpintis, kad šypsena būtų ne tik sveika, tačiau ir graži.

Šiuolaikinėje odontologijoje naudodami pažangias naujoves galime jums pasiūlyti įvairių ir saugių dantų balinimo būdų.

Balinimo būdai:

Labai svarbu pasikonsultuoti su gydytoju odontologu arba burnos higienistu. Konsultacijos metu ne tik nustatoma dantų spalvos pakitimo priežastis, bet ir patikslinama, ar konkrečiai jūsų situacijai tinka dantų balinimas ir koks būdas būtų geresnis, efektyvesnis balinimas namuose kapomis ar klinikoje lazeriu.

Balinimo rezultatai priklauso nuo individualaus paciento emalio storio, dantų pigmentacijos, paciento sveikatos būklės, taip pat – gyvensenos (mitybos, burnos higienos, žalingi įpročiai ir pan.)

Kaip reikėtų pasiruošti dantų balinimo procedūrai?

Specialaus pasiruošimo procedūrai nereikia.Viena iš pagrindinių rekomendacijų – dantų balinimą reikėtų atlikti tik po profesionalios burnos higienos.

Balinimas kapomis.

Pagaminamos individualios kapos, balinti galima iki norimo rezultato. Individualios kapos kito vizito metu atiduodamos su balinimo geliu ir išsamiai paaiškinama naudojimo instrukcija. Vidutiniškai kapos su balinančia medžiaga (kuri yra skirtingų koncentracijų, dažniausiai 10 arba 16 procentų) yra nešiojamos dieną po 2- 3 val. Įprastinis dantų balinimo kapomis ciklas trunka apie 7 dienas.

Dantų balinimą kapomis galima kartoti po 14 dienų iki norimos spalvos, kontroliuojant dantų jautrumą.

Balinimas lazeriu

Dantu balinimas odontologijos klinikoje yra brangesnis bet greitesnis būdas lyginant su dantų balinimu namuose.

Dantų balinimas lazeriu yra veiksmingas ir saugus balinimo būdas, todėl dažnai taikomas estetinėje odontologijoje.Manoma, kad svarbiausi faktoriai, galintys pakenkti dantims, ypač emaliui ir giliau esantiems pulpos audiniams, yra rūgštinis baliklio medžiagos ph ir ekspozicijos trukmė. Balinant lazeriu, baliklio ekspozicija dažniausiai būna bent kelis kartus trumpesnis lyginant su balinimu įvairiomis lempomis ( LED,plazminėmis).

Tad ši dantų balinimo lazeriu procedūra yra saugi dantų emaliui, giliau esantiems pulpos audiniams.

Priklausomai nuo dantų spalvos, rekomenduojama atlikti 2-3 dantų balinimo lazeriu procedūras. (Norint pasiekti maksimalų rezultatą rekomenduojama 1 balinimo seansas kabinete ir savaitę balinti su kapomis.Vėliau kapos padės išlaikyti ilgai norimą dantų spalva nebesilankant klinikoje).

Dantų balinimas lazeriu užtrunka apie 1 valandą.

Dantų balinimo lazeriu eiga:

  1. Pasiruošimas: Atliekama profesionali burnos higiena. Higienos metu nuo dantų paviršiaus pašalinamas minkštos bei keitos apnašos, dantų akmenys.
  2. Dantenos padengiamos specialia apsauga, padedančia išvengti nemalonių pojūčių procedūros metu.
  3. Balinimo medžiaga paskirstoma ant dantų emalio. Naudojamos medžiagos konsistencija yra tiršta, gerai laikosi ant danties paviršiaus, nenubėga, taip pat neutrali pH nepažeidžia danties emalio. Vėliau balinimo gelis yra aktyvuojamas lazeriu. Lazeriu pasiekiamas ne tik foto-terminis,bet ir fotocheminis poveikis. Todėl balinant dantis mėlynos šviesos lazeriu, naudojamas kur kas mažesnis galingumas – tik 3,0 W ir leidžiamas ilgesnis vienos zonos ekspozicijos laikas -60 sekundžių. Taip pat matuojame šilumos kiekį balinant dantis, kuris sumažina dantų jautrumo tikimybę.
  4. Atlikus šviesos aktyvaciją, balinamoji medžiaga ant dantų paliekama maždaug 10-iai minučių ir ciklas kartojamas.
  5. Po to, balinamoji medžiaga yra nuplaunama, o dantų apsauga pašalinama.

Pirminis poveikis matomas iš karto, o kadangi balinančios medžiagos veikia dar po procedūros, galutinis rezultatas akivaizdus po 24 valandų. Vis dėlto, verta turėti omenyje, jog balinimas lazeriu ar kapomis neveikia plombų, laminačių ir vainikėlių, tad norint sulyginti jų atspalvį su balintų dantų spalva, rekomenduojama senas plombas ir vainikėlius keisti naujais – tokia procedūra yra atliekama jau po balinimo.

Dantų priežiūros rekomendacijos po dantų balinimo lazeriu:

Po balinimo procedūros, dantys tampa imlesni dažančioms medžiagoms, tad specialistai rekomenduoja nerūkyti, vengti dažančių maisto produktų ir gėrimų, tokių kaip burokėliai, uogos, špinatai, kava, vynas, arbata, sultys ir panašiai, bent 48 valandas po procedūros. Taip pat atkreipti dėmesį į spalvotas dantų pastas. Dantų priežiūra turėtų išlikti tokia pati, kaip įprastai – tai reiškia, jog svarbu ne tik dantis krupščiai valyti dantų šepetėliu, bet ir pašalinti nešvarumus tarpdančių siūlu , bei valyti liežuvį. Tokiu būdu neleisite bakterijoms ir apnašoms kauptis burnoje ir taip palaikysite baltą dantų spalvą.